BBK Electronics şirketinin alt kuruluşu olarak faaliyetlerine devam eden Vivo şirketinin teknoloji meraklılarıyla buluşturacağı en yeni cihazı Geekbench testleri içerisinde listelenmiş durumda. Vivo V20 (2021) şeklinde isimlendirilmiş olan söz konusu vihazın Vivo V20 adlı modeli bakıldığında biraz aşağıda kalmış olduğu gözükmekte.

Çin’de merkezi bulunan BBK Electronics şirketinin alt kuruluşlarından biri olarak öne çıkan ve bizim ülkemizde de faaliyet göstermeye devam eden akıllı telefon üreticileri arasındaki Vivo şirketinin yeni telefonu, Endonezya asıllı telekom firmasının veri tabanı üzerinde açık bir şekilde ortaya çıkmış idi.

Vivo V20 modelinin halefi konumunda bulunan ve Vivo V20 (2021) şeklinde isimlendirilmiş olan bu yeni model, Geekbench testlerinde ortaya çıkmış bir durumda. elbette ki Geekbench üzerinde listelenmiş olan bu cihazın donanım özelliklerinden bazıları da ortaya çıktı

İlk önce söz konusu bu cihaz, sekiz çekirdek özelliğine sahip Snapdragon 675 modelindeki yonga seti üzerinden gücünü alıyor olacak. 8 GB’lik çok iyi bir RAM kapasitesinin yer aldığı söz konusu telefon üzerinde işletim sistemi kısmında da Android 11 kullanılacağı göze çarpıyor. Telefonun işlem performansı yönünden az daha fikir verebilmesi amacıyla Snapdragon 675 adlı yonga setine baktığımız zaman Adreno 612 GPU kullanılmış olduğunu ve söz konusu CPU’nun saat hızının da tam olarak 2,0 GHz’e kadar çıkabilmekte olduğunu görmekteyiz.