Birden fazla kullanıcısının beğenisini yakın bir geçmişte kazanan Mi Band serisi, yeni üyesi ile piyasadaki yerini almaya hazırlanıyor. Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımda Xiaomi Mi Band 6 özellikleri sızdırıldı.

Piyasada Gündem Oluşturacak Xiaomi Mi Band 6 Özellikleri

Yeni modellerinde farklı bir özellik ile kullanıcılarının karşısına çıkan Xiaomi Mi Band, serisindeki 6. üyesi ile beraber akıllı saatlerde yer alan birden fazla özelliği barındıracak.

Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşıma göre model Amazon Alexa uyumlu bir şekilde karşımıza geleceği söyleniyor. Aynı zamanda kandaki oksijen miktarını ölçmek için kullanılan Sp02 sensörü gibi sporcuları destekleyen bir özellik ile gelecek.

İki farklı versiyon ile kullanıcılarının karşısına XMSH16HM model kodu ile çıkmaya hazırlanan cihazda, NFC bulunan versiyon Çin’de, NFC yer almayacak olan versiyonunda Çin ve diğer ülke pazarlarında yerini alacağına dikkat çekiliyor. Bunun yanı sıra yeni model dahili GPS ile geleceği de söylentiler arasında yer alıyor.

Xiaomi Mi Band 5 modeli için sızdırılan görsellere bakıldığı vakit 1.1 inçten daha büyük bir ekran ile geleceği düşünülenler arasında yer alıyor. Aralarında basketbol, dans, kriket, zumba ve kickboks gibi sporlarında yer aldığı 30 adet aktivite modu bulunuyor.

Xiaomi Mi Band 6 çıkış tarihi ve fiyat etiketi hakkında şuan için bilgi ise verilmiş değil.