Denizli ilinde yer alan Sarayköy ilçesi içerisinde vatandaşlar tarafından yaralı bir şekilde bulunduğu açıklanan kızıl akbaba ile birlikte bir tane şahin, Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Sokak Hayvanları Barınma ile Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülecek tedavi altına alınmış oldu.

Sarayköy ilçesi içerisinde tamamen boş bir tane tarım arazisi üzerinde vatandaşlar tarafından yaralı bir durumda bulunduğu açıklanan kızıl akbaba tedavisinin gerçekleştirilmesi amacıyla Sokak Hayvanları Barınma ile Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilerek teslim edilmiş oldu. Nesli Türkiye’nin üzerinde tehlike altında bulunan söz konusu bu kızıl akbabanın ilk kontrolleri esnasında bilinçsiz bir şekilde avlanma sonrasında kanatlı üzerinde ateşli durumdaki silahlardan kaynaklanan yaralar meydana geldiği tespit edilmiş oldu. Hızlı bir şekilde tedavi altına alınmış olan bu yırtıcı kuşun sağlığına kavuştuktan hemen sonrasında da doğal hayatına tekrardan bırakılacak olduğu ifade edildi.

Büyükşehir Belediyesine bağlı olarak faaliyet gösteren Sokak Hayvanlarının Barınma ile Rehabilitasyon Merkezinde görevli olan veterinerler, geçmiş olduğumuz hafta tekrar vatandaşlar tarafından Denizli ilinde yer alan yaralı bir tane şahinin tedavi altında bulunduğunu ifade etti. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerine devam eden Sokak Hayvanları Barınma ile Rehabilitasyon Merkezinde görevli olan veterinerler, ilk muayenesi esnasında şahinin de ateşli silahlardan dolayı yaralanmış olduğunu ifade ederek, vatandaşların bu hususta çok daha duyarlı bir durumda bulunmasını talep etti.