Denizli ilinde yer alan Acıpayam ilçesindeki bir hidroelektrik santralinde yavru kediyi suya düşmekten orda görevli bir durumda bulunan teknisyen kurtardı.

Sandalcık Mahallesinde yer alan Gökçay üstünde kurulan Karaca Karataş 1 Hidroelektrik Santrali (HES) içerisinde elektrik teknisyeni görevini üstlenen Adem Yılmaz, kapak kısmında yavru bir tane kedinin suya düşmek üzere bulunduğunun farkına vardı.

Hemen sonrasında arkadaşlarına haber veren ve arkadaşlarının da kendisine yardım etmesiyle birlikte beliyle beraber merdivene bağlamış olduğu halatlar aracılığıyla aşağıya kadar inmiş olan Yılmaz, santrale doğru uzanan kanalın hemen yan kısmında çıkıntıya tutunmuş bir durumda beklemekte olan yavru kediyi aldı. Merdivenin sallanmasına hiç bir şekilde aldırış etmemiş olan ve dengesini sağlama konusunda çok fazla zorlandığı görülen teknisyen, kediyi başarılı bir şekile yukarıya çıkartmış oldu.

Yılmaz’ın göstermiş olduğu bu gayreti ise arkadaşları tarafından cep telefonlarının kameraları kullanılarak kayıt altına alındı.

Söz konusu bu görüntüler içerisinde, Yılmaz’ın, kurtulduktan hemen sonrasında hızlı bir şekilde uzaklaşmaya başlayan kedinin ardından ”Gel de bana bir teşekkür et.” ifadelerine yer vermiş olması ve daha sonrasında ise orda yer alan arkadaşları tarafından tebrik edilmesi bulunuyor.