Denizli Büyükşehir Belediyesine bağlı olan DESKİ, Çameli ilçesinde yer alan Kalınkoz Mahallesi ile birlikte Yaylapınar Mahallesi’ne modern bir alt yapı sistemi kazandırabilmek maksadıyla başlatmış olduğu çalışmaları bitirdi.

Sil baştan tamamen yenilenmiş olan bu proje Kalınkoz Mahallesi içerisinde toplam 18.500 metrelik bir kanalizasyon hattı ve de 38.000 metrelik bir içme suyu hattının döşendiği açıklandı. 3 tane fosseptik imalatının bitirilmiş olduğu Kalınkoz daha modern bir altyapıya kavuşmuş oldu. Yaylapınar Mahallesi’ne de ilk kez kanalizasyon hattının döşenmiş olduğu açıkça ifade edildi. Atıksu sistemi yer almayan Yaylapınar Mahallesi’ne toplam olarak 8.000 metrelik kanalizasyon hattıyla birlikte 3 tane fosseptik binası gerçekleştirildi. Projelerin bitirilmesi ile birlikte Kalınkoz Mahallesi ve de Yaylapınar Mahallesi çok daha modern bir alt yapıya kavuşmuş oldu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, Büyükşehir DESKİ’nin yalnızca şehir merkezinde değilde Denizli ilinin 19 tane ilçe ve 622 tane mahallesi içerisinde yatırım yapmış olduğunu açıkça ifade edildi. ”Denizlinin merkezinde ne var ise ilçelerimizde de o olacak” şeklindeki anlayışla hizmetlerini devam ettirdiklerini vurgulamış olan Başkan görevindeki Osman Zolan, ”Şükürler olsunki vermiş olduğumuz bütün sözleri yerine getirebilmenin gururuyla birlikte mutluluğunu yaşamaktayız. A’dan Z’ye kadar yenilemiş olduğumuz alt yapımız Kalınkoz Mahallemiz ile birlikte Yaylapınar Mahallemize de hayırlı ve uğurlu olsun. Denizlimize yakışan ne ise onu yaptık.” ifadelerine yer verdi.