Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu’nun üyeleri, Yemen içerisinde yaşanmakta olan insanlık dramıyla alakalı yardım kampanyasını başlattı.

Denizli ili içerisinde 52 tane sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelip oluşturmuş olduğu platforma üye olan sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla beraber temsilcileri; ”insanlık dramının yaşanmakta olduğu Yemen” isimli özel gündemiyle bir araya gelmiş oldu.

Kızılay Denizli Şubesinin Başkanı görevinde bulunan Erdal Otçu, Ahi Sinan Ahilik Kültürünü Araştırma Yayma ile Yardımlaşma Derneği’nin (AHİYAD) ev sahipliği ile gerçekleştirilen toplantıda, Kızılay’ın yapmış olduğu çalışmaları ve Yemen’de devam edilen faaliyetlerle alakalı bir bilgi verdi.

AHİYAD’ın Başkanı görevinde bulunan Ali Ordu ise derneğin çalışmalarıyla alakalı platform üyelerini bilgilendirmiş olduğu toplantı içinde, Yemenle ilgili gerçekleştirilecek her çeşit çalışmaya destek verme için hazır bulunduklarını belirtti.

İnşirah Derneği’nin Başkanı görevinde bulunan Bilal Aycan’ın Yemen’de yaşanmakta olan açlığa dikkatleri çeken sunumunu gerçekleştirmiş olduğu toplantıda, Yemen’de yaşanmış olan olaylarla alakalı katılımcılara da bir bilgi verildi.

Denizli Gönüllü Teşekküller Platformu’nun Başkanı görevinde bulunan Osman Tavşan ise platformun üyeleri olarak ”insanlık dramının yaşanmakta olduğu Yemen”le ilgili yardım kampanyası başlatmış olduklarını belirtip, şu ifadelere yer verdi; ”Coğrafi konumunun itibari ile kritik bir noktada yer alan Yemen’de insanlık ölmekte. Ambargolar sebebi ile bölgeye insani bir yardım yapılması da engellenmiş oluyor. İnsanlar artık yaprak yiyip ayakta kalmak için mücadele vermekte. Her 10 dakika içerisinde bir çocuk yaşama gözlerini yummakta. Bizler ise buna hiç bir şekilde sessiz kalamazdık. Yemen’e bir yardım kampanyasını başlattık. Kızılay ile birlikte İHH, Cansuyu Derneği, Medeniyet ile İnsani Yardım Derneği, Diyanet Vakfı benzerindeki kuruluşlar vasıtasıyla Yemen’e yadım göndermekteyiz. Platformumuza bağlı bulunan 52 tane sivil toplum kuruluşu da bu kampanyaya destek vermekte. Denizli ilinin halkından da bu konu ile alakalı bir destek beklemekteyiz.”