Denizli Büyükşehir Belediyesi, başlamış olduğu 50 metre genişliği bulunan yeni çevre yolunun inşa aşamasında sona yaklaşmış oldu. Yeni yapılan çevre yolunun bitirilmesiyle beraber onbinlerce sayıdaki araç şehir merkezinin trafiğine hiç bir şekilde girmeden Üçler Bölgesi içerisinden Hal Köprülü Kavşağı’na hemen sonrasında ise Bozburun Köprülü Kavşağı’na bağlanıp İzmir ile Ankara yoluna basit bir biçimde ulaşmış olacak.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, kentin tamamında devam ettirmiş olduğu ulaşım projelerini teker teker yaşama geçirmesinin hemen sonrasında hızlı bir şekilde artmaya başlayan nüfus ve de araç sayısına karşı almış olduğu önlemler dahilinde kısa bir zaman önce çalışmalarına başlamış olduğu 50 metre genişliğe sahip yeni çevre yolu inşaatı bitmek üzere. Bunun dahilinde Üçler Bulvarı üzerinde süren 50 metre genişliğe sahip yeni çevre yolu ise Hal Kavşağı’na bağlanmış olacak; böylelikle 1200 Evler ile birlikte Adalet, Yenişehir, Üçler, Gümüşler, Yenişafak, Göveçlik, Hallaçlar, Hisar, Bereketler, Barutçular, Kadılar, Çakmak ve Karahasanlı bölgesi içerisinde onlarca sayıdaki mahalle İzmir Bulvarı ile birlikte Bozburun yolu ve burdan Ankara yoluna güvenli bir biçimde ulaşmış olacak.

Yeni yapılmış olan çevre yolu 4 şerit gidiş, 4 şerit geliş, 2 tane parklanma alanı, bisiklet yoluyla birlikte otobüs ceplerinden oluşmakta. Her 2 istikamette de kaldırımın bulunduğu çevre yolunda öte yandan 3 tane de akıllı kavşak yer alıyor olacak. Projenin dahilinde 3 tane kavşağın inşası bitirilirken, yolun temel ile birlikte beton kaplaması işleri, orta refüjle birlikte ağaçlandırma çalışmaları da tamamlandı. Dev proje içerisinde asfalt döküm işlemiyle beraber aydınlatma montajının çalışmalarında da artık sona yaklaşılmış oldu.