Denizli ili içerisinde görev yapmakta bulunan polis ile birlikte itfaiye ve de sağlık çalışanları 2019 senesine görevlerinin başındayken girdi. Kent merkezi içerisinde 2.000 tane polis görev yapar iken, itfaiye ekipleri ise olası bir yangınla birlikte kazalara karşı hazır bir şekilde bekledi. Sağlık ekipleri ise ihbarlara tam zamanında yetişebilmek amacıyla gece boyunca adeta zaman ile yarıştı.

Denizli ili içerisinde çalışmakta olan polis ile birlikte itfaiye ve de sağlık görevlileri, yılbaşı gecesinde de mesai yaptı. Ekipler ayrıca, vatandaşların huzurlu bir şekilde yılbaşı akşamı geçirmesi amacıyla mesai harcar iken, 2019 senesini de görevlerinin başındayken karşılamış oldu.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan ekipler, kent merkezi içerisinde, güvenlik önlemlerini üst seviyeye çıkarttı. Şehrin ana arterleri ile vatandaşların yoğun bir şekilde ilgi göstermekte olduğu alanlarda da ekipler denetimler gerçekleştirdi. Pek çok noktada 2.000 tane personel ile görev yapmakta olan Denizli polis ekipleri, kentin girişleriyle birlikte çıkışlarında kontrol noktaları oluşturup, şüpheli durumlardaki araçlarda da aramalar gerçekleştirdi, vatandaşların ise Genel Bilgi Tarama (GBT) sorgularını yaptı.

Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı ekipleri ise muhtemel kazayla birlikte yangınlara karşı yeni seneyi görevlerinin başındayken karşıladı. Ekipler ise komuta merkezi içerisinden gelmiş olan yangın ihbarına doğru çıkış yapıp bölgeye doğru hareket etmiş oldu.