Pamukkale Belediyespor Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Bölgesel Lig içerisindeki yoluna doludizgin bir şekilde devam etmekte. Temsilcimiz 5. Haftanın karşılaşması esnasında İzmir RSK’yı Hasan Güngör Spor Salonu içerisinde misafir etti. Karşılaşmayı başından sonuna kadar üstün götürmüş olan mavi beyazlılar rakiplerini 39 sayılık bir farkla 62 – 23 skoruyla mağlup ederek yenilmezliğini devam ettirdi.

Karşılaşmanın ilk çeyreği içerisinde istediği oyunu sahaya bir türlü yansıtamamış olan temsilcimiz buna karşın ilk 10 dakikayı 11 – 10’luk bir skorla önde tamamlamış oldu. 2. çeyrek başladığında vites arttırmış olan temsilcimiz yalnızca 2 sayı yemiş olduğu bölümde rakip durumdaki potaya 20 sayı bırakarak soyunma odasına da 19 sayılık bir farklı 31 – 12 skoruyla önde gitti.

Farkında açılması ile beraber rahatlamış olan Pamukkale Belediyespor 3. çeyreğin sonunda farkı 29 sayıya kadar çıkarttı skor 46 – 17 oldu. Son çeyrek içerisinde de farkı açmayı sürdüren temsilcimiz Doğan Can ile birlikte Fadi’nin basketleri sayesinde sonuca gitti ve de mücadeleyi 39 sayılık bir farklı 62 – 23 skoruyla kazandı.

Temsilcimiz maç konusunda eksiği olmasına karşın toplamış olduğu 8 puan ile birlikte haftayı 3. sırada tamamlamış oldu.

Lig içerisinde 6. Hafta maçları 22 ila 23 Aralık tarihlerinde oynanmış olacak. Pamukkale Belediyespor 23 Aralık Pazar gününde saatler 15.00’i gösterirken İstanbul 1453’e misafir olacak.