Yılbaşı için sadece sayılı günler kalmışken travertenlerinden dolayı dünya çapında büyük bir üne sahip beyaz cennet Denizli ilinde Pamukkale ilçesinde yer alan oteller üzerinde doluluk seviyesinin %90’lara kadar ulaşmış olduğu ifade edildi. Yılbaşı tatil gününün hafta içinde bir güne denk gelmesi sebebiyle otellere yerli bir durumdaki turistlerden daha da fazla yabancı turistlerin ilgi göstermeye devam ettiği bilgisine ulaşıldı.

Ülkemizin en önemli tarihi yerlerinin ilk sırasında yer alan Pamukkale ilçesi yılbaşının yaklaşmaya başlamasıyla beraber geçmiş olduğumuz senelerde de olduğu gibi bu sene içerisinde de turistlerin ilgi odağı haline geldi.

DENTUROD Başkanı görevinde bulunan Gazi Murat Şen yapmış olduğu açıklama içerisinde, yılbaşından dolayı otellerin büyük bir kısmında yıl başı programlarının bulunduğunu ifade etti. Başkan görevinde bulunan Şen açıklamasında; ”Bölgemiz üzerinde yer alan otellerimizin büyük bir kısmı tekrar yılbaşı programı yapacağını açıkladı. Bizler yerli bir durumdaki ziyaretçilerimizi de Pamukkale ilçesine beklemekteyiz. Hem yıl başı amacıyla hem ise çok iyi bir tatil geçirmeleri amacıyla bölgemiz üzerinde çok iyi anılar elde edebilmeleri amacıyla Pamukkale ilçesine ve Denizli iline bekliyoruz” ifadelerine yer vererek konuşmasını sürdürdü..