Kanal D ekranları içerisinde yayınlanmakta olan 2. Sayfa isimli programa Müslüm Gürses’in yaşam arkadaşı Muhterem Nur konuk olarak katıldı. Nur, evli durumdayken Müslüm Gürses’ten şiddet görmekte olduğu iddialarına yanıt verdi.

Muhterem Nur’un yapmış olduğu açıklamalarından çeşitli satır başları..

Müslüm ev içerisinde adeta bir çocuk gibiydi. Dışarıda fazlasıyla ciddiydi ancak evde fazlasıyla iyiydik. Haksızlığa hiç bir şekilde tahammülü bulunmuyordu. Evimizde fazlası ile mutluyduk, hiçbir şekilde geçimsizliğimiz bulunmamaktaydı. Müslüm’e ait olan her şeyi çok fazla özlemekteyim. Sürekli olarak evin içindeymiş gibi hissetmekteyim, yalnızca sessini duyamamaktayım. Aklıma ise onun mutfakta yanıma sokulmaları gelmekte.
Eline bağlamasını alarak gelmekteydi, ”Hadi, hadi bir başla; ‘’Şu Dağlarda Kar Olsaydım’’ı şarkısını söyle” diyordu. Ben ise hemen söylerdim. Tüm apartmana bir konser verirdik, mutfağın içinden. Anlatması zor ama çok iyi bir insandı. Aramızda ne bir kıskançlık sebebinden kavga geçti, ne ise ayrılmayı düşündük. 33 yıl boyunca birbirimizi fazlasıyla iyi bir şekilde anladık. Zira birbirimize bir arkadaş, karı ve koca, anne ve baba olmaktaydık.

Muhterem Nur, Müslüm Gürses’in şiddet uygulamakta olduğu iddialarına ise, ‘‘Her kafadan ayrı bir ses çıkmakta. Elbette ki karı ve koca arasında olmakta. İlk başladığımız zamanlarda olmadı mı, tabi oldu. Ancak onu idare edebilecek kişi de bendim. Her şeyine sonuna kadar tahammül ettim. O ise bana karşı değişik tavır takınmış olduğu zaman ben susarak durmasını bildim.