Ünlü şarkıcılardan biri olan Emel Müftüoğlu, bir tane radyo programına çeşitli açıklamalar yaptı. geçmiş olduğumuz günler içerisinde MasterChef Murat’la alakalı olarak yapmış olduğu yorum çok fazla eleştiri almış bulunan Müftüoğlu, yeni bir tane daha açıklama gerçekleştirdi. Müftüoğlu, Özdemir açıklamasında; ”Bu adam ise ölsün veya kamyon altında kalsın” şeklinde konuşmak çok yanlış.” ifadelerine yer verdi.

MasterChef Murat şeklinde ün kazanan Murat Özdemir’in, papağana işkence yaptığı görüntülerini yorumlamış olan Emel Müftüoğlu, videoyla alakalı olarak ”Papağının boğazını sıkmamakta.” şeklinde bir yorumda bulunmuştu. Müftüoğlu bu konuyla alakalı yeni bir tane daha açıklama yaptı.

Murat Özdemir’le alakalı olarak açıklama yapmış olan ünlü durumdaki şarkıcı; ”Ortada tamamen sağlıksız bir adam mevcut. Ama ”Bu adam ölsün veya kamyon altında kalsın” şeklinde konuşmakta çok yanlış… Nefes almakta bulunan her canlıya duyarlı olmamız gereki. O kişi şiddet ile alakalı bir tedavi görmelidir. Ben şiddete tamamen karşıyım.” ifadelerine yer verdi.

Murat Özdemir’le alakalı ilgili basın mensuplarının sorduğu soruların sonrasında videoyu izleyip yorumlamış olduğunu ifade eden Müftüoğlu; ”Ben fazla bir şekilde , vır vır konuşmaktayım, ‘Bu şekilde bir olay oldu haberiniz var mı?’ şeklinde bir soru sordular. Ben ise çok detaylı bir şekilde bilmemekteyim. Üstünkörü bir şekilde videoyu izledim ve de orada yorumladım, bu yaştan sonra ise kendimi savunmayı istemiyorum” ifadelerine yer verdi.

Müftüoğlu, bu konuyla alakalı özür dilenecek bir şey yapmamış olduğunu düşündüğünü de ifade ederek ”Hiç kimseden özür dilenmesi gereken bir şeyde yapmadım. Bana medeniyet ile ve nerede yanlış yapmış olduğumu söyleseler anlayabilirim. Gerekir ise özürde dilerim.” şeklindeki ifadelere yer verdi.