Denizli – Antalya kara yolu üzerinde görüş mesafesinin 10 metrelik bir mesafeye kadar düşmüş olmasından dolayı trafik akışı kontrollü bir şekilde sağlanmakta. Sis ile yağmurdan dolayı kontrolden çıkmış olan bir tane TIR ise, demir olan bariyerleri kırarak şarampole doğru devrildi.

Denizli – Antalya kara yolu üzerinde oluşmuş olan yoğun bir sis ulaşımı da olumsuz yönde etkilemiş oldu. Sis ile yağmurdan olayı bir tane TIR’ın şarampole devrildiği açıklandı. İlin tamamında yüksek kesimler içerisinde akşam saatleri itibariyle etkisini göstermekte olan sağanak yağmur, aralıklar ile devam etmekte. Kentteki yüksek kesimler içerisinde de yoğun bir sis etkisini göstermekte.

Kara yolu üzerindeki Cankurtaran mevkisi içerisinde görüş mesafesinin bazı yerlerde 10 metreye kadar düşmüş olmasından dolayı trafik adeta durma noktasına kadar geldi. Sürücüler bazı zamanlarda dörtlülerini yakıp ilerlemek için çalıştılar.

Bu esnada sağanak yağıştan dolayı Gökpınar mevkisi içerisinde Bülent Cömert’in kullanmakta olduğu 31 F 5960 plakasına sahip olan bir TIR, demir durumdaki bariyerleri de kırıp şarampole devrildi. Yaralanan hiç kimsenin olmadığı kaza esnasında TIR, çekicinin yardımı ile kaldırılmış oldu. Bu esnada ise yol üzerinde çok uzun bir araç kuyruğu oluşmuş oldu.

Diğer taraftan bölge içerisinde denetimlerini arttırmış olan trafik ekipleri, sürücülere hızla birlikte takip mesafesi hususunda da çeşitli uyarılar gerçekleştirdi.