Denizli’nin Merkezefendi Belediyesinde Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yılbaşında vatandaşların çok yoğun bir şekilde tercih edecek olduğu kafeteryalar ile birlikte kuruyemişçilerde ve de pastanelerde gerçekleştirmekte oldukları denetimlerini devam ettirdi.

Denetimler dahilinde ilçe sınırlarının içinde yer alan işletmeleri denetlemiş olan Zabıta ekipleri, denetimler esnasında pastaneler ile birlikte kafeler ve de kuruyemişçilerde hijyenle ilgili kurallara uyulup uyulmamakta olduğu, iş yerinin ticari bir şekilde faaliyet göstermesi amacıyla temin edilmesi gerekli belgeler gibi konularda denetimlerini aralıksız bir şekilde devam ettirmekte. Denetimle ilgili faaliyetlerinin büyük bir titizlikle devam ettirildiğini de ifade eden Merkezefendi Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Muhammet Subaşıoğlu, ”Vatandaşlarımızın sağlığı amacıyla çok sık bir şekilde denetimlerde bulunmaktayız. Bu defa ise yeni seneyi karşılarken başlatmış olduğumu denetimlerimiz aralıksız bir şekilde devam etmekte. Merkezefendi sınırlarımız içerisinde yer alan gıda üstüne faaliyet göstermekte bulunan işletmelerimizin tamamı kontrolümüz altında. Merkezefendili olan hemşerilerimizin yeni senelerini de kutluyorum” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

Zabıta Müdürlüğünün yetkilileri öte yandan yılbaşı akşamı üzerinde de vatandaşların şikayetleriyle ilgili bir şekilde Merkezefendi Belediyesi’nin Çağrı Merkezi’ni aramaları durumunda, görevli bulunan zabıta ekiplerinin kendilerine yapılmış olan bütün şikâyetleri çok hızlı bir şekilde değerlendirecek olduklarını da açık bir şekilde ifade etti.