DENIB Akademi tarafından geçmiş olduğumuz günler içerisinde ”Zaman Yönetimi Eğitimi” isimli bir eğitim gerçekleştirildi. Zamanı tamamen doğru bir şekilde kullanmanın ne kadar önemli olduğu da katılımcılar için açık bir şekilde anlatılmış oldu.

Şirketlerin değişik departmanları içerisinde görev yapmaya devam eden temsilcilerin yer almış bulunduğu bu özel eğitim programı, Denizli İhracatçılar Birliği içerisinde yer alan, Deniz Beyaz aracılığıyla düzenlendi.

Eğitim programı içerisinde performansı çok daha aşağılara düşürmekte olan zihin tuzaklarının yanı sıra zamanı çok daha etkin bir şekilde kullanabilme, delegasyon yetki devriyle alakalı önemli bilgiler, ideal bir seviyedeki planlamanın nasıl olmasının gerekli olduğu, 24 saati zaman dilimlerine ayırıp detaylı bir planlama, öncelikleri net bir biçimde tespit etme, stresin performansı etkilemekte olan tarafları benzerindeki konu başlıklarında çalışmalar yapıldı.

Eğitmen görevinde bulunan Deniz Beyaz zamanın eğer ki tüketilirse telafisi hiç bir şekilde yapılamayan en değerli kaynaklardan bir tanesi olduğunu, zamanı herhangi bir şekilde geriye alabilme ve uzatabilme gibi bir şansımızın bulunmadığını, planlanmış bir zamanın içine pek çok şey sığdırabilecek olduğumuzu da ifade ederek; ”İnsanların taşımakta oldukları önemli sorumlulukları ve özel alanlarda yer alan ihtiyaçlarını tamamen düzenli bir biçimde gerçekleştirmeleri, yaşamış olduğumuz çağ üzerinde bir çok uyaran bulunmasından dolayı zaman yönetimiyle alakalı beceri kazanmayı gereklilik yapmıştır. Bu söz konusu süreci iyi bir şekilde yönetebilen kişiler yaşamlarını çok daha verimli bir şekilde ve çok daha tatmin edici bir şekilde kılabilmektedir. ” ifadelerine yer verdi.