Ünlü sanatçılardan biri olan Zülfü Livaneli, Twitter üzerinde paylaşmış olduğu ve inşaat içerisinde Kürtçe şarkı söylemekte bulunan genci buldu. Şarkı söylemekte olan gencin ise Vanlı Murat Akbaşlı olduğunu açıklamış olan Livaneli; ”Elimizden gelen herşeyi yapalım” ifadelerine yer verdi.

Livaneli, söz konusu bu yeteneği bulmuş olduğunu Mahsun Kırmızıgül’e vermiş olduğu bir cevapta açıklamış oldu. Müzisyenlerden biri olan Mahsun Kırmızıgül de Kürtçe bir şekilde şarkı söylemiş olan genci Twitter üzerinde paylaştı ve ”Zülfü abi, bu harika sesin sahibini aramakta. Bu arkadaşı tanımakta olanlar bize ulaştırsınlar. Bende bu güzel ses için aranjörlük yapacağım” ifadelerine yer verdi. Livaneli ise cevap olarak ”Bulduk biz Mahsuncum. Van asıllı. Elimizden gelen herşeyi yapalım” ifadelerine yer verdi.

Sosyal medya üzerinde gündem haline gelen videoya yönelik olarak konuşma gerçekleştiren sesin sahibi olan Murat Akbaşlı, ”İnşaat içerisinde çalışmaktaydım. Bir gün ise inşaatın mimarı olan kişi yanıma geldi. ”Şarkı söyle bakalım, videoya çekeceğim ve sana bir kaset yapalım” ifadelerine yer verdi. Ben ise şarkı söylemeyi çok fazla sevdiğimden dolayı okudum. Valla ben de bu denli yayılacak olduğunu bilmiyordum. Zaten hiç bir şekilde haberim de bulunmuyordu. Gördüğümde ben de çok fazla şaşırdım. Bu denli yayılmış olması da tesadüf.”